Prý že okurková sezona… Bývávalo! Agentury sice vydávají zásadní letní zprávy, jako že se rekonstrukce knihovny v Žatci protáhne kvůli dřevomorce, ale co je to za okurkovou sezonu, když se sestavuje vláda? Navíc takováhle vláda odborníků a sociálních demokratů s podporou komunistů?!

To se nedivte, že se novináři lačně vrhají třeba na zprávy o "letní královně" Taťáně Malé, nota bene když je dostávají jako na stříbrném podnose. Za tím není potřeba hledat kampaň. Obzvlášť když se jako alternativa nabízí agenturní zpráva o tom, že zlínská ZOO získala zakrslého oslíka. To už radši "pseudokauzu plagiáty"…

Jenže, řeknu vám, někdy by méně bylo více. Ostatně, posuďte sami:

V pondělí ráno se paní Malá probudila jako ministryně. V pondělí v poledne absolvovala intenzivní trénink rétorických schopností a zvládání stresu, který zužitkovala hned v půl čtvrté odpoledne, kdy se postavila proti novinářům a oznámila jim, že možná někde zapomněla uvést zdroj, ale že rozhodně neopisovala, a proto neodstoupí. F. L. Čelakovský zaznamenal staročeské přísloví o tanci a podepřených bocích, které na onu tiskovou konferenci sedí jako trenýrky na táborák.

V tu chvíli bylo téma pro tento sloupek ložené. Ministryně, která je evidentně na svém místě jen proto, že je ultraloajální a sama považuje loajalitu za dostačující kvalifikaci. Předpokládám ale, že sama nevěřila tomu, že její kvalifikace postačuje pro řízení resortu. Pokud snad ano, byla by žhavým kandidátem na Dunningovu-Krugerovu cenu za letošní rok.

Než jsem dojel domů, bylo všechno jinak. Paní ministryně se omluvila, že ještě obtěžuje, ale vzpomněla si, že se nezmínila o tom, že ministryni dělat nechce, takže vlastně rezignuje. No, ještě že jí to pan ředitel připomněl, jinak by na to bývala dočista zapomněla jak na smrt… Pan ředitel jí zjevně připomněl i magické slůvko "kampaň", bez něj by to nebylo ono, že ANO?

A bylo po sloupku.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Ve chvíli, kdy tento text čtete, je už všechno možná jinak. Sám jsem zvědav, jestli se česká realita opět překoná a dokáže, že není nic staršího než včerejší politický komentář.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se