Česko drtí křižácká výprava Martina Konvičky, který zuby nehty brání Českou republiku před zavedením práva šaría a okamžitým připojením k Islámskému státu. Na Slovensku vede katolický a konzervativní odboj zničující válku ve jménu zachování “tradiční” “rodiny.” Překvapivě ji však neohrožuje rozvodovost či nezájem mladších ročníků “tradiční rodiny” zakládat, ale zákeřní homosexuálové.

V sobotu čeká Slováky ožehavé referendum na téma “v jakém století si myslíte, že zrovna žijete”. Dvě otázky ze tří míří neomylně proti homosexuálům. A byť Slováci nevykazují takové liberální či nihilistické (vyberte si sami) rysy jako Češi, o neplatnosti referenda nejspíš rozhodne nezájem a malá účast.

1. července to bude 9 let, kdy v České republice vstoupil v platnost zákon o registrovaném partnerství. Do Poslanecké sněmovny se tento zákon vracel opakovaně od roku 1997. Trvalo devět let, než se jej podařilo prosadit. Během té doby se to argumenty o ohrožení “tradiční rodiny” jen hemžilo. Pojďme se tedy zkusit podívat, jak moc registrované páry zdecimovaly českou rodinu.

V roce 2007, rok po zavedení registrovaného partnerství, dosáhl počet sňatků (tedy počet nově založených “tradičních rodin”) desetiletého rekordu a oddáno bylo 57 157 párů. Zda se jednalo o reakci vyděšených heterosexuálů na pocit ohrožení, či šlo o dílo náhody, o tom již statistiky mlčí. Nicméně v celkovém pohledu počet sňatků od roku 1989 neustále klesá. Dva svobodní snoubenci (ani jeden nebyl rozveden nebo není vdovcem) tvoří v celkovém počtu sňatků zhruba 64 % (údaje z roku 2011).

Jak říká staré slovanské přísloví: Není rozvodu bez svatby. Okolo inkriminovaného roku 2006 se počet rozvodů nezměnil. V České republice dlouhodobě osciluje mezi 45 a 50 %. Na vysoká čísla se však lze dívat i optimisticky. Pokud jste vdané nebo ženatí, je 2x pravděpodobnější, že zemřete, než se rozvedete.

Názory na Facebooku

Logo sociální sítě Facebook.Názorovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

K adopcím dětí homosexuálními páry se Česká republika ještě nedostala, takže je stále čím strašit. Co týče vlivu roku 2006 na úhrnnou plodnost v naší zemi, lze odpovědně konstatovat, že je nulová. Děti jsou podle všeho netečné k právním úpravám lidského soužití. Stejně jako od sametové revoluce klesá počet uzavřených manželství, roste kontinuálně počet dětí, které se narodí mimo něj. V současnosti se 45 % dětí narodí mimo manželství.

Homosexuální svazky nemohou tradiční rodinu ohrozit, protože tradiční rodina je mýtus. Právní úpravy sice mají svou představu o tom, v jakých konstelacích by lidé měli žít, nicméně ty to zajímá čím dál méně. Jednotlivé statistické kategorie (sňatky/rozvody) nepokrývají čím dál širší skupinu lidí a osudů. Smiřte se s tím, že manželství je jen jedna z možných variant lidského soužití.

Pokud se někteří Slováci opravdu bojí o osud své tradiční rodiny, nejlépe jí v sobotu poslouží společným výletem někam do přírody.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 0 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru