Česko drtí křižácká výprava Martina Konvičky, který zuby nehty brání Českou republiku před zavedením práva šaría a okamžitým připojením k Islámskému státu. Na Slovensku vede katolický a konzervativní odboj zničující válku ve jménu zachování “tradiční” “rodiny.” Překvapivě ji však neohrožuje rozvodovost či nezájem mladších ročníků “tradiční rodiny” zakládat, ale zákeřní homosexuálové.

V sobotu čeká Slováky ožehavé referendum na téma “v jakém století si myslíte, že zrovna žijete”. Dvě otázky ze tří míří neomylně proti homosexuálům. A byť Slováci nevykazují takové liberální či nihilistické (vyberte si sami) rysy jako Češi, o neplatnosti referenda nejspíš rozhodne nezájem a malá účast.

1. července to bude 9 let, kdy v České republice vstoupil v platnost zákon o registrovaném partnerství. Do Poslanecké sněmovny se tento zákon vracel opakovaně od roku 1997. Trvalo devět let, než se jej podařilo prosadit. Během té doby se to argumenty o ohrožení “tradiční rodiny” jen hemžilo. Pojďme se tedy zkusit podívat, jak moc registrované páry zdecimovaly českou rodinu.

V roce 2007, rok po zavedení registrovaného partnerství, dosáhl počet sňatků (tedy počet nově založených “tradičních rodin”) desetiletého rekordu a oddáno bylo 57 157 párů. Zda se jednalo o reakci vyděšených heterosexuálů na pocit ohrožení, či šlo o dílo náhody, o tom již statistiky mlčí. Nicméně v celkovém pohledu počet sňatků od roku 1989 neustále klesá. Dva svobodní snoubenci (ani jeden nebyl rozveden nebo není vdovcem) tvoří v celkovém počtu sňatků zhruba 64 % (údaje z roku 2011).

Jak říká staré slovanské přísloví: Není rozvodu bez svatby. Okolo inkriminovaného roku 2006 se počet rozvodů nezměnil. V České republice dlouhodobě osciluje mezi 45 a 50 %. Na vysoká čísla se však lze dívat i optimisticky. Pokud jste vdané nebo ženatí, je 2x pravděpodobnější, že zemřete, než se rozvedete.

Názory na Facebooku

Logo sociální sítě Facebook.Názorovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

K adopcím dětí homosexuálními páry se Česká republika ještě nedostala, takže je stále čím strašit. Co týče vlivu roku 2006 na úhrnnou plodnost v naší zemi, lze odpovědně konstatovat, že je nulová. Děti jsou podle všeho netečné k právním úpravám lidského soužití. Stejně jako od sametové revoluce klesá počet uzavřených manželství, roste kontinuálně počet dětí, které se narodí mimo něj. V současnosti se 45 % dětí narodí mimo manželství.

Homosexuální svazky nemohou tradiční rodinu ohrozit, protože tradiční rodina je mýtus. Právní úpravy sice mají svou představu o tom, v jakých konstelacích by lidé měli žít, nicméně ty to zajímá čím dál méně. Jednotlivé statistické kategorie (sňatky/rozvody) nepokrývají čím dál širší skupinu lidí a osudů. Smiřte se s tím, že manželství je jen jedna z možných variant lidského soužití.

Pokud se někteří Slováci opravdu bojí o osud své tradiční rodiny, nejlépe jí v sobotu poslouží společným výletem někam do přírody.

Zbývá vám ještě 0 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se