Podle ombudsmanky Anny Šabatové mají homosexuální páry právo adoptovat děti. Tradiční kontroverzní téma se opět cyklicky vrací do veřejné diskuse. Možná by ale bylo lepší neřešit primárně právo kohokoli na adopci, ale především právo dětí na důstojný život s lidmi, kteří je dokážou elementárně zabezpečit a poskytnout jim lásku a péči.

Představa, že rodinu tvoří muž a žena v manželském svazku už dávno vzala za své. Ještě relativně nedávno, v roce 1989, se nesezdaným párům narodilo pouze 8 % prvorozených dětí. V roce 2010 se toto číslo dostalo poprvé přes 50 %. Známým faktem také je, že polovina manželství končí rozvodem. Skoro pětina rodin je tvořena pouze jedním rodičem, nejčastěji matkou. Co bylo kdysi stigmatem, se postupně stalo běžnou normou, aniž by společnost dospěla do anomického stavu.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se