Pavla Hasenkopfa byste na ulici skoro určitě přehlédli. Drobný, docela nenápadný čtyřicátník, který se veřejně umí nejvíc rozvášnit na Facebooku. A taky, jak nám připomněl tento týden, v kontaktu s Kanceláří prezidenta republiky. Není se mu co divit.

Hasenkopf zažaloval Hrad za to, že jej prezident Miloš Zeman a jeho kancléř Vratislav Mynář označili za jednoho z hlavních autorů Klausovy rozlučkové amnestie z ledna 2013. Pavlu Hasenkopfovi plně rozumíme, kdo by taky chtěl být pod něčím takovým podepsaný. Hasenkopf jako subalterní hradní úředník na žádost svých nadřízených sice jistou verzi amnestie připravil, ale bod, který vzbudil největší veřejné pohoršení, tedy prezidentský pardon v řadě dosud neuzavřených případů táhnoucích se z devadesátých let, nevymyslel.

To také dokázal, u soudu ovšem nakonec v pondělí přistoupil na smír navrhovaný od začátku soudkyní Veronikou Křesťanovou. Že to byl omyl, zjistil už druhý den, kdy se z hradního sklepení zjevil kancléř Vratislav Mynář, aby celou dohodu shodil a znovu zopakoval, že Hasenkopf byl jedním z hlavních autorů amnestie, a tudíž prý nemůže být ani řeč o tom, že by snad Hrad, tedy pan prezident a on, Mynář, uznal chybu. Hasenkopf se vytočil do nejvyšších obrátek, takže celý mimořádně trapný příběh může psát další kapitolu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se