Nedávno jsem měla odpovědět na dotaz, jaký je "odkaz" zahraniční politiky prezidenta Obamy. Ta otázka mě udivila. Vždyť prezidentu Obamovi zbývají ještě celé dva roky, na hodnocení je příliš brzy. Nicméně doplňující dotaz zněl: " A copak za dva roky může vykonat něco podstatného?" Ano, za dva roky může Obama vykonat něco podstatného. Dva roky jsou v politice jako celý život. Přede dvěma lety si nikdo nedokázal představit, že Rusko bude ve válce s Ukrajinou. Mapa Blízkého východu může za dva roky vypadat úplně jinak. V letech 1948 a 1949 představovaly dva roky spoustu času na to, aby se koncipovala a dojednala Severoatlantická smlouva, dokument stojící za vznikem NATO.

Za dva roky by prezident Obama mohl znovu koncipovat, dojednat a sepsat novou Severoatlantickou smlouvu nebo přinejmenším restrukturalizovat NATO tak, aby fungovalo jako živý organismus, a ne jako relikt studené války. A nejen to: mohl by s tím začít už příští týden na summitu NATO ve Walesu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.