Starou pohádku o sporu Rozumu a Štěstí, kdo z nich je důstojnější, zná jistě každý. Je s podivem, jak naše kultura vsadila jednoznačně na rozvoj racionality, zatímco vývoj emocionality, tj. toho, co štěstí doprovází a při vhodné aplikaci i přímo způsobuje, pozoruhodným způsobem zanedbala.

Z bezpočtu různých škol si můžeme nechat vystavit diplomy o našich rozumových dovednostech, ale umíte si představit, že by nějaká instituce vydávala certifikáty o našich schopnostech emočních a citových, které by byly požadovány třeba pro vstup do manželství, vystavení rodičovského průkazu či pro vedoucí funkce ve firmách?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se