Některé věci se vyplatí ignorovat, protože jinak se člověku může lehce stát, že se umaže, sotva se jich dotkne. Patří mezi ně i existence člověka jménem Bartoš, což je kdysi velmi netalentovaný novinář, v oboru proslavený zejména kradením a opisováním cizích informací. Po vyhazovech pro neschopnost hned z několika médií (mainstreamových, samozřejmě, což jen potvrdilo jeho domněnku, že kráčí správnou cestou) pojal Bartoš, přezdívaný ABB, nový podnikatelský záměr: rozhodl se stát mluvčím českých antisemitů, což je sice velmi úzká cílová skupina, ale protože se do tohoto segmentu nikdo soudný dvakrát nehrne, chvíli to může fungovat.
 
Takže proč vlastně tenhle text, když z hygienických důvodů by se jako nejadekvátnější reakce zdálo úplné ticho?
 
Protože k Bartošovu životu a dílu se v pondělním vydání časopisu Týden konečně po letech znovu vyjádřil muž, jemuž Bartoš vděčí za svou slávu - druhý český prezident Václav Klaus. Stalo se tak v rámci textu o českém antisemitismu, jehož byl Bartoš hlavní postavou: vedle kandidatury do Evropského parlamentu za uskupení "Národní demokraté" totiž jeho mysl nyní opět zaměstnává sepisování seznamů, jakými se proslavil již před pár lety. Jen tentokrát nejde o soupis "pravdoláskařů", ale rovnou "Židů", samozřejmě jako obvykle v podobných případech sepsaný, protože "přece není zač se stydět".
Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Související články

Komentář

Václav Klaus, velvyslanec Ruska

Václav Klaus ve svém pamfletu k situaci Ukrajině sděluje, že se nemá cenu o nic snažit, Ukrajina bude asimilována Ruskem a je to tak dobře....
25. 2. 2014 ▪ 3 min. čtení