Za tři dny bude Bohuslav Sobotka jmenován premiérem. Zbývají dvě otázky: Bude Miloš Zeman dělat problémy se jmenováním jednotlivých ministrů? A neznamená už nyní jeho postup nenápadný posun k poloprezidentskému systému?

Na první otázku odpovíme, že spíše ne. Na vetování jmen, která se mu nelíbí (Zaorálek, Dienstbier), nemá prezident dost síly. Proto také pozornost oficiálně zaměřil jiným směrem - na budoucího ministra vnitra Chovance, který "nepublikuje v oboru", a ministra průmyslu Mládka, jenž "nemá bezpečnostní prověrku". Sám Zeman přitom ví, že jeho argumenty jsou chabé; smyslem hry je hlavně snaha neztratit tvář. Zeman dlouhodobě prohlašoval, že si bude chtít k vládní sestavě říci svoje, tak alespoň něco vymyslet musel. Dohrávat hru do konce u Ústavního soudu se patrně neodváží.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.