Bez toho hesla se neobešla žádná volební kampaň, omílaly ho všechny kandidující strany: Školství - naše priorita! Jak je ale možné, že po dvaceti letech "prioritního školství" nám odborníci předkládají zdrcující statistiky, podle nichž si čtyřicetiletý kantor měsíčně vydělá skoro o třicet tisíc méně než jeho jiní vysokoškolsky vzdělaní vrstevníci?

Na to existuje ponurá odpověď: Odhodlání k masivní investici do vzdělání předpokládá smysl pro přínosy přesahující jedno volební období. Což je přesně to, co chybělo premiérům vlád bez ohledu na jejich složení.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se