Nevěřte škarohlídům, kteří nadávají na skandální průběh státních maturit. Pokud maturitu chápeme v nejvlastnějším smyslu jako zkoušku z dospělosti, neměl projekt pánů Zeleného a Dobeše chybu. Co to totiž znamená "být dospělý"? Především být připraven na ústrky, licoměrnost, alibismus. Na změny na poslední chvíli a všudypřítomnou zlodějinu. Z těchto disciplín letos prozkoušel stát studenty dokonale.

Středoškoláci díky státní maturitě, která poslala stovky premiantů mezi propadlíky, vědí, že stát je nepřítel, který jim nic nedaruje. Což je zkušenost, která se jim bude hodit zejména ve chvíli, kdy budou podávat první daňové přiznání a přemýšlet nad morálností "daňové optimalizace". Bude jim jasné, že případné výčitky svědomí si mohou nechat od cesty.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se