Výjimečně mám názor úplně jiný než mí oblíbenci z deníku Financial Times. Myslím si, že Evropa potřebuje šéfa MMF vně eurozóny. Protože právě člověk, který stojí mimo eurozónu dokáže patrně tento spolek lépe motivovat k tomu, aby se nad sebou sám zamyslel.

Evropa je snad dost bohatá, vyspělá a vzdělaná na to, aby si dokázala primárně pomoci a poradit sama.

Eurozóna možná potřebuje především pohled zvenčí, možná pohled na rozmazlený, ukňouraný a rozhádaný spolek z Mexika, Turecka či Asie vůbec neškodí. Snad by eurozóně nejvíce pomohlo, kdybychom ji hodili do vody, ať se naučí sama rychle plavat, ať prokáže svou životaschopnost, ať mobilizuje svoje dostatečné zdroje a pomůže si sama.

Co si myslíte vy?

Dnešní otázka vychází z tohoto mého blogu.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru