Lidé milují mistrovství světa – navzdory fotbalu, opakuje často Simon Kuper, expert na kopanou z deníku Financial Times. Má naprostou pravdu, protože pokud jde o kvalitu hry, drtivá většina zápasů na mistrovství světa se nemůže měřit s tím, co vidíme v Lize mistrů nebo v nejlepších světových ligách. A nejde jen o sehranost klubů a o skutečnost, že v nich působí top hráči z mnoha zemí. Faktem je i to, že letos je týmů na mistrovství světa příliš. „Kvalita nikdy nebyla horší,“ konstatuje Kuper.
Co se dočtete dál
- Kolik tenistů by hrálo na grandslamu, kdyby se tenis choval jako FIFA.
- Proč nejsou argumentem pro 48 účastníků ani častá překvapení, která šampionát nabízí.
- Kolik týmů by dokonce mohlo hrát příští mistrovství světa.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







