Do dominikánského řádu, jehož provinciálem v Československu byl Dominik Duka, jsem vstupoval v létě 1989. Vlastně ani nevím, kdy jsme se poprvé viděli osobně. Při tajných setkáních řádových bratří se jména zbytečně neříkala a zbytečné informace nesdělovaly. Do jeho rukou jsem skládal první řádové sliby v létě 1990. Formační komunita byla v Olomouci, kam Dominik Duka pravidelně dojížděl vyučovat na teologickou fakultu.

V jeho výkladu jsem se často ztrácel, neb sledování jasné myšlenkové linky už tehdy nepatřilo k charakteristickým rysům jeho rétorického projevu. Přesto mě jeho přednášky uchvacovaly. Byly nakažlivé zápalem pro věc, otevíraly neznámé obzory díky jeho přehledu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se