Ministerstvo dopravy řízené Danem Ťokem (ANO) testuje, jak rychle lze demontovat právní stát a dosavadní zkušenosti z "případové studie" naznačují, že to jde až nečekaně svižně. Jak jinak si vysvětlit, kam až po pár měsících zašla kauza s nelegálními billboardy kolem dálnic. Jednu nezákonnost postupně překrývá řetězec dalších.

Absolutní neschopnost českého státu prosadit odstranění reklamních cedulí využila nedávno založená Strana nezávislosti České republiky, která téměř dvě stě nelegálních velkoplošných tabulí v minulých dnech přelepila svými vlastními nelegálními plakáty. Zcela zdarma, bez jakéhokoliv povolení a smluvního ujednání. "Vraťte nám právo veta pro Českou republiku v rámci EU!", hlásá nyní po celé zemi heslo na billboardech, které jsou už několik měsíců na protest majitelů "vyzdobeny" českou vlajkou. Porušení zákona tak bylo umocněno na druhou, či spíše na třetí.

"Přelepili jsme v podstatě neexistující billboardy, které ale stále stojí, a to navíc ne se státní vlajkou, ale s její karikaturou," obhajuje konání partaje předseda František Matějka, někdejší místopředseda Strany svobodných občanů, který naráží na to, že vlajky na billboardech nemají správné proporce dané zákonem. A dokonce prohlašuje, že jeho strana se takto snaží "otestovat" neschopnost několika členů vlády, zejména ministra dopravy a spravedlnosti, dohlédnout na naplnění zákona.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 50 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.