Koaliční smlouva je hotova a pro ČSSD je to, řečeno klausovským slovníkem, "nevýhra". Obsahuje sice jakési pojistky jak pro případ odsouzení Andreje Babiše za dotační podvod, tak pro eventualitu, že by ANO chtělo pokračovat v osvědčené neformální koalici s komunisty a Tomiem Okamurou, ale jsou to pojistky slaboučké. Asi jako bychom nasadili domácí jistič na atomový reaktor a říkali si, že to snad nějak vydrží.

Přečtěte si návrh programového prohlášení: ANO a ČSSD slibují nižší DPH na pivo i vodu, vyšší mateřskou nebo nezávislost veřejnoprávních médií
Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se