Je konec. Poslední myslitelný důvod pro nové otevření debaty o prolomení limitů těžby hnědého uhlí ve velkolomu Československé armády zmizel. Vláda schválila vyplácení speciálních sociálních dávek pro zaměstnance odcházející z těžby (včetně dodavatelských firem, jako jsou třeba Slovácké strojírny, opravující rypadla). Navíc z programu podpory zaměstnanosti v Ústeckém kraji ministryně Marksové mj. vyplývá, že nemalá část propuštěných horníků se uplatní v jiných - pokračujících - velkolomech.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se