Je konec. Poslední myslitelný důvod pro nové otevření debaty o prolomení limitů těžby hnědého uhlí ve velkolomu Československé armády zmizel. Vláda schválila vyplácení speciálních sociálních dávek pro zaměstnance odcházející z těžby (včetně dodavatelských firem, jako jsou třeba Slovácké strojírny, opravující rypadla). Navíc z programu podpory zaměstnanosti v Ústeckém kraji ministryně Marksové mj. vyplývá, že nemalá část propuštěných horníků se uplatní v jiných - pokračujících - velkolomech.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








