Vážení a milovaní občané naší nejkrásnější české země.

Z území našeho státu bylo v minulosti vyhnáno, odvezeno, odsunuto či přímo vyhlazeno až příliš mnoho lidí. Víc, než kolik naše země může unést, víc, než kolik se toho vejde do svědomí tak malého národa, víc, než kolik lze vytěsnit z našich myslí.

Zatímco se dojímáme nad hrdinským činem Nicholase Wintona, který zachránil 669 českých dětí před tragickým osudem, kousek od evropských hranic čekají na totéž tisíce zoufalců prchajících před smrtí. Není lehké zvednout jeho hozenou rukavici a splatit tak náš dluh. Země okolo nás už to však bez řečí dělají a musíme si přiznat, že jsme trochu zaspali. Zatímco přijímáme evropské dotace a užíváme si společné obrany NATO, dělat něco pro druhé se nám moc nechce. A s tím musíme něco udělat, jinak se z úrovně bezvýznamných zemí druhé kategorie nikdy nedostaneme.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.