Cynik by řekl, že na současné protiimigrantské hysterii je přeci jen něco dobrého. Frustranti kolem Tomia Okamury alespoň na chvíli dají pokoj Romům, kteří na rozdíl od uprchlíků v Česku reálně žijí. Parta, která potřebuje na někoho hodit vinu za své zpackané životy, si našla nový, ryze virtuální terč a je lépe, když se bude chvíli strefovat do něj než do oken romských bytů.

Tím ale dobré zprávy i pro cynika končí. Na protiimigrantské demonstraci v Praze na Můstku, kde se mávalo šibenicemi, jsme viděli směr, kterým nás vedou naše komplexy a politická reprezentace, která komplexům podlézá, místo aby se je snažila korigovat.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se