Rusko v posledních měsících, zvláště po protiprávní anexi Krymu, získává zpět dříve ztracenou sebedůvěru. Kreml vysílá silná prohlášení, zvyšuje se počet vojenských cvičení, propaganda běží na plné obrátky. Spolupráce s EU a NATO je narušena, třecí plochy získávají na drsnosti.

Zdá se, že naše reakce není symetrická. Ukrajinská krize, a je třeba to říci veřejně, otevřeně, odhalila nedostatek sebedůvěry v nás samé. Dostali jsme se do vleku událostí a za křiku se snažíme dohánět zrychlující se vlak. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se