Vedu spor s katolickým knězem Tomášem Halíkem o meze svobody projevu. Tomáš Halík se krátce po vraždách pařížských karikaturistů vyjádřil, že on by si odznáček Je suis Charlie nepřipnul. (odkaz) Já si ho připínám bez výhrad. Oponoval jsem mu proto zde.

O Tomáši Halíkovi a jeho pozici v případu Charlie Hebdo jsem se dále zmínil v textu o způsobech, kterými se v Česku zabíjí smysluplná debata o čemkoli. Páter Halík reagoval otevřeným dopisem, v němž, mimo jiné, svou argumentaci proti Charlie Hebdo upřesňuje.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se