Miloš Zeman vyzval každého, kdo bude proti němu chtít za rok v listopadu zase demonstrovat, aby si s ním raději šel promluvit. 
 
"Bez svitu televizních kamer, protože před nimi každý exhibuje, včetně prezidenta, bych si s nimi promluvil, jaké mají argumenty pro dialog, protože řev není argument a ten, kdo jen řve, je kverulant, a nikoli relevantní politický oponent," prohlásil prezident.
 
Vypadá to hezky, vstřícně, konstruktivně. Neřvat, diskutovat. To je politika! 
 
Přesto se jeden neubrání vzpomínce, co v roce 1989 říkal na adresu "křiklounů" generální tajemník ÚV KSČ Miloš Jakeš v projevu na Červeném Hrádku. "....ale my potřebujem, aby vzali, aby se sebrali řekněme a šli konečně vyčistit ten potok, pomohli a ne dělali demonstrace, chodili po náměstích a křičeli prostě...............mnozí lidé si tedy tu demokracii pletou s tím, že oni budou jen těmi kritiky a určovateli, co se má dít ve společnosti, a ti druzí, že budou to vykonávat .....ne, demokracie je diskuse, většina rozhodne a příslušné orgány rozhodnou.....“
 
Oběma Milošům: Ano, demokracie je diskuse. A hlasité demonstrace jsou jednou z jejích forem. Dochází na ni, když si jedna ze stran dlouho dělá, co si zamane, a nechce tu druhou slyšet. Pak se může dokonce i stát, že už s ní vlastně nikdo ani mluvit nechce.
Zbývá vám ještě 0 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se