Tak dlouho si Miloš Zeman koledoval, až si vykoledoval. Nadbíhal Rusku a Číně, relativizoval koncept lidských práv, vulgárně urážel zastánce opačných postojů, až se jeho hrubému ideologickému pytli dostalo hrubé záplaty. Byl vypískán demonstranty na Albertově – příznačně v den boje za svobodu a demokracii, za hodnoty, kterých jako by si přestal vážit.

Vajíčka letící na hlavu prezidenta nejsou ničím estetickým a už vůbec ne ničím, na co by jejich vrhači mohli být pyšní. Už kvůli tomu, že žádná země by si neměla takto drsným způsobem řešit své vnitřní problémy před očima prezidentů sousedních států. Ale vzhledem k celkovému průběhu akce, kdy demonstranti vypískali Miloše Zemana, aby vzápětí tleskali Joachimu Gauckovi a Bronislavu Komorowskému, nejde o ostudu Česka, ale primárně o ostudu českého prezidenta.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 50 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.