Zhruba ve chvíli, kdy prezident Miloš Zeman na oficiální návštěvě Číny ujišťoval hostitele o tom, že Česká republika uznává územní integritu Číny včetně Tibetu a Tchaj-wanu a vyslovil naději ve sjednocení Tchaj-wanu s pevninskou Čínou (což jistě "potěšilo" významné tchajwanské investory v Česku), zveřejnila česká kontrarozvědka BIS svou pravidelnou výroční zprávu.

Načasování je pravděpodobně náhodné, přesto se stojí zastavit u pasáží týkajících se právě Číny.

Každý, kdo aspoň trochu sleduje českou politiku, musel zaznamenat až nekritický příklon k Číně, představu, že ekonomická budoucnost leží právě tam a že není radno Číňany dráždit řečmi o lidských právech. Zpráva BIS (její veřejně dostupná část) vysvětluje, že hybnou silou téhle změny nebudou jen jasnozřiví politici ve stávající vládě.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.