Výrok nově zvolené zastupitelky Suchdola Veroniky Žilkové (ANO), že všechny strany by tam s hnutím měly udržovat dobré vztahy, protože peníze půjdou z magistrátu, kde budou sedět dámy z ANO, vzbudil rozruch. Herečka to řekla, když jsem s ní mluvil den po volbách, abych získal citace do článku o zvolených "celebritách".

Žilková si pak zřejmě uvědomila, že přestřelila, a začátkem týdne mě v Českém rozhlase začala obviňovat, že jsem ji k tomuto výroku donutil. "To bylo na základě neustálých dotazů, jestli půjdeme do konfliktu (s ostatními stranami v Suchdole - pozn. red.), proč nepůjdeme do konfliktu. (...) Ten novinář neustále trval na tom, abysme šli do konfliktu. Tam konfliktní místa nejsou, tak není důvod, proč bysme měli být v konfliktu, jak mně podsouval novinář z Hospodářských novin. (...) Bylo to vytržené z kontextu," rozčilovala se Žilková v pondělním pořadu 20 minut Radiožurnálu.

Sama Žilková ale musí vědět, že lže. Já jsem jí rozhodně nic nepodsouval. Položil jsem jí jen otázku, která zněla: "Když se podíváte na výsledky u vás, myslíte, že tam ANO bude v koalici, nebo spíš půjde do opozice?" Jako důkaz přikládám nahrávku celého rozhovoru, a to od položení první otázky až po poslední odpověď.


Doslovný přepis rozhovoru s Veronikou Žilkovou v čase od 4:54, kdy jsem ji měl nutit, aby šla do konflitku:

Já: A ještě poslední otázka, když se podíváte na výsledky u vás, myslíte, že tam ANO bude v koalici, nebo spíš půjde do opozice?

Žilková: Já kdybych... Já jsem velmi ráda... Se současným starostou jsem velmi spokojená, který svůj mandát obhájil. Je to nezávislý. A opravdu, my vlastně tady jsme nebyli nějakým způsobem rivalové. Jenom jsme... Takže jako... Na tom Suchdole, my jsme nedostali tolik míst, abysme mohli... Já bych chtěla jít jako... Oni maj většinu, my jsme druhý, ale v každém případě je potřeba, myslím si, že to je ve všech komunálních volbách, je potřeba, aby se sousedé mezi sebou domluvili.

Já: Jo. A nezávisí, jestli budou v koalici, nebo v opozici...

Žilková: Ne, protože jde o most ve vesnici, jde o to vesnici zabezpečit před záplavama, jde o to vesnici zabezpečit... Naše oblíbená dálnice v Suchdole, rozšíření letiště, nějaká nějakým způsobem... My jsme městská část, my jsme Praha a nejsme Praha. My jsme na kopci nad Prahou a my vlastně máme opravdu tady vesnický způsob bydlení. Takže to musí bejt autonomie a zároveň vlastně součást Prahy a to, že teďko na tý Praze budou dámy z ANa, které osobně znám a jsou to skvělý ženský, skvělý – pracovitý, čestný - tak si myslím, stejně tak nová ministryně pro místní rozvoj je úžasná, takže si myslím, že je v zájmu těch ostatních stran, co tady nějakým způsobem se dostaly na městský úřad, tak bude, aby s náma vycházely, protože ty peníze půjdou z magistrátu.

Já: Dobře, fajn, tak jo, já moc děkuju, že jste si udělala čas.