Před zhruba deseti měsíci vyhlásila Česká národní banka změnu své dosavadní politiky a zvolila cestu znehodnocení kurzu české koruny vůči zahraničním měnám. To, co se občanů dotýká nejvíce – došlo ke znehodnocení koruny ve vztahu k hlavní evropské měně euru zhruba o deset procent. A jak jsme se nedávno dozvěděli, je nutno v tomto kurzu nejen pokračovat, ale ještě dále ho zpřísnit – tedy dále korunu ve vztahu k euru znehodnocovat.
Krok ČNB už tehdy vyvolal řadu diskusí, které ani po téměř roce neodezněly, a problematičnost tohoto kroku je vnímána, podle mého názoru, v neztenčené míře.
V čem vidím – s odstupem času – problémy?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











