Před zhruba deseti měsíci vyhlásila Česká národní banka změnu své dosavadní politiky a zvolila cestu znehodnocení kurzu české koruny vůči zahraničním měnám. To, co se občanů dotýká nejvíce – došlo ke znehodnocení koruny ve vztahu k hlavní evropské měně euru zhruba o deset procent. A jak jsme se nedávno dozvěděli, je nutno v tomto kurzu nejen pokračovat, ale ještě dále ho zpřísnit – tedy dále korunu ve vztahu k euru znehodnocovat.

Krok ČNB už tehdy vyvolal řadu diskusí, které ani po téměř roce neodezněly, a problematičnost tohoto kroku je vnímána, podle mého názoru, v neztenčené míře.

V čem vidím – s odstupem času – problémy?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se