Centrální banka nezměnila měnovou politiku, koruna zůstává slabá, ale tak slabá jako doposud. A změny "toho správného" kurzu se nekonají. Zřejmě proto, že k tomu zatím nebyl žádný důvod. Jediné, co ČNB oznámila, bylo, že neukončí používání kurzu jako nástroje měnové politiky dříve než v roce 2016.
Což lze vyložit buď tak, že bude držet korunu slabou ještě rok a půl až dva, nebo že se bude snažit o exit (tedy o ukončení intervenčního režimu), ale nebude to chtít udělat najednou, aby koruna neposkočila jako pingpongový míček. Záležet bude na tom, jak se bude vyvíjet inflace. A ta se podle očekávání zrovna nevyvíjí, tedy neroste.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











