Centrální banka nezměnila měnovou politiku, koruna zůstává slabá, ale tak slabá jako doposud. A změny "toho správného" kurzu se nekonají. Zřejmě proto, že k tomu zatím nebyl žádný důvod. Jediné, co ČNB oznámila, bylo, že neukončí používání kurzu jako nástroje měnové politiky dříve než v roce 2016.

Což lze vyložit buď tak, že bude držet korunu slabou ještě rok a půl až dva, nebo že se bude snažit o exit (tedy o ukončení intervenčního režimu), ale nebude to chtít udělat najednou, aby koruna neposkočila jako pingpongový míček. Záležet bude na tom, jak se bude vyvíjet inflace. A ta se podle očekávání zrovna nevyvíjí, tedy neroste.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se