Policie má málo peněz, a tak se na ministerstvu vnitra uvažuje o tom, že by některé trestné činy prostě nevyšetřovala. Příkladem má být Nizozemsko, kde se například nevyšetřují krádeže autorádií, ty se nechávají na pojišťovnách.

Úvaha zajímavá, vlastně by se moc nezměnilo. Každý, komu někdy vykradli auto, ví, že policie sice vyšetřuje, ale málokdy vyšetří. Není to však jen chyba policie - z podstaty věci se drobná kriminalita vyšetřuje extrémně špatně. Přesto, že je tato informace jasná jak policistovi, tak i okradenému, následuje vyšetřovací kolečko: policista přijede, cosi zapíše, okradeného vyžene na služebnu podepsat protokol, založí ho a… Za pár týdnů přijde dopis, že se vyšetřování "odkládá". To vše jen proto, aby měl okradený potvrzení pro pojišťovnu. Nebylo by tedy opravdu lepší, kdybychom se bez takového policejního mezičlánku obešli?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.