Dělníci Metrostavu se ve středu v brzkých ranních hodinách vrátili do tunelu Blanka, aby dokončili nejobtížnější dílo od stavby svatovítské katedrály. Dílo, na které čekají celé generace Pražanů, dílo, jehož význam se ani nedá penězi vyjádřit, ale celkově to bude asi za 36 miliard. V září, nejpozději v říjnu, dobře, tak možná v listopadu, ale v prosinci už určitě se jím poprvé svezeme. Nebo v lednu.

A jen věční nespokojenci z řad nikým nevolených daňových poplatníků si možná vzpomenou, že tento týden neměl být podle původních plánů datem návratu do práce, ale dnem slavnostního otevření - pokud to dobře počítáme, celkově již čtvrtého, neboť od začátku stavby v roce 2007 jsme již slyšeli optimistické zprávy o roce 2011, poté o konci června 2012, o Vánocích 2012, pak raději dlouho o žádném a nakonec o dubnu 2014.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.