Neexistuje v české politice postava, na níž si lze s takovou jistotou trénovat ostrovtip, jako je poslanec ODS Marek Benda. Už to slyšíte? Benda! LOL! ROFL! Smajlík! Ten Benda, věčný poslanec, který od svých dvaadvaceti do pětačtyřiceti nedělal nikdy nic jiného než poslance, ještě k tomu má ten podezřelý doktorát z Plzně, a vůbec je to takový Benda, teď navíc předseda mandátového a imunitního výboru, samozřejmě, jediný držitel sněmovní funkce v ODS. Benda.

Takže je asi čas vzít trochu Marka Bendu v ochranu. Ano, s krátkou přestávkou let 2002-2004 sedí Marek Benda v českém parlamentu. Kupodivu si to místo nepředplatil, ale zvolili ho tam lidé. Kdysi, v začátcích, jako jednoho z davu na nikoliv těch úplně prvních místech kandidátní listiny. Minimálně v posledních dvou volbách ale preferenčními hlasy, z beznadějně nevolitelných pozic - v roce 2010 až sedmnácté a letos z desáté, což bylo vzhledem k předpokládanému výsledku ODS skoro totéž.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.