Žijeme v bohatém světě. Pro globálně uvažujícího občana není dnes těžké být optimistou. Samozřejmě mnohé problémy jako změna klimatu nebo ekonomická krize přetrvávají. V posledních desetiletích se ale mnohé zlepšilo. Novorozenecká úmrtnost dramaticky klesla, stejně jako se zvýšila očekávaná délka dožití. My, lidé žijící dnes na planetě, se tak máme lépe než naši předkové. Ve zkratce řečeno, jsme bohatí.

Bohatá Česká republika

Alespoň průměrně tedy. Ne všichni v tomto bohatém světě jsou bohatí. Obrovské nerovnosti znamenají, že ačkoliv je svět velmi bohatý, najdeme v něm velmi chudé i velmi bohaté lidi i země. Typickým obyvatelům Zambie a Švýcarska se žije velmi rozdílně. Česká republika patří k těm šťastnějším místům k narození. Oblíbené měřítko vyspělosti, ekonomická aktivita na obyvatele, nás řadí kolem čtyřicátého místa z necelých dvou set zemí. Žijeme v bohaté zemi.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.