Vláda rozpočtové odpovědnosti šetří natolik úspěšně, že na svém růstu začalo pro jistotu šetřit i HDP České republiky. Na čem se naštěstí nešetří, jsou velkolepé monumentální projekty. sKarta je coby pomník přece jenom trochu málo, a tak se bez většího zájmu dál posouvá projekt dostavby Temelína. Otázku „proč” se překvapivě podařilo nahradit otázkou, kdo nám ho postaví.

O budoucnosti evropského energetického trhu jsou i ti nejodvážnější analytici schopni říct leda “nevím”. Naštěstí naše vláda ví asi jako jediná v Evropě, jak se budou vyvíjet ceny elektřiny a kolik jí budeme za pár desítek let potřebovat. A kdyby náhodou bylo jako obvykle všechno jinak, je ve hře pro jistotu garantovaná cena elektřiny z Temelína pro ČEZ, aby se této firmě, ovládané těžko říct kým, investice vyplatila.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se