Středně velká a v mnoha ohledech průměrná středoevropská země si mohla těžko přát lepšího prezidenta: zkušeného, energického a erudovaného politika mezinárodního významu, jenž byl schopen zabývat se jak velkými evropskými tématy, tak domácími problémy nastolovanými politiky z různých stran a otřásajícími se koaličními vládami.

Byl to prezident natolik neústupný, že pravidelně připomíná svým občanům, že nežijí ve zbídačeném státě ovládaném mafiemi, ale dostatečně dobře spravované, minimálně obstojně prosperující a celkem slušné evropské demokracii.

Tím vším byl během posledních deseti let prezident Václav Klaus.

Ovšem stejně tak byl mimořádně kontroverzní hlavou státu a názorově se často střetával jak s českými politiky, tak se svými spoluobčany. Provokativní a nepřehlédnutelný - Klaus byl milován a (častěji) nenáviděn doma i v cizině a jeho český životopisec Lubomír Kopeček jej zcela po právu nazývá politickým fenoménem.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.