Realitou EU dnešních dnů je chronická nedohoda jednotlivých členských států, a to téměř na jakémkoli důležitém tématu. Ještě hrozivější než samotná nedohoda je ale fakt, že je to při respektování dříve dohodnutých principů fungování EU zcela přirozené a jen těžko se bude hledat cesta, jak z toho ven.

Bohužel čas na změnu zásadních pravidel pro své funkční pokračování Evropa nenávratně propásla v bezstarostných časech. To, jak EU funguje dnes, je v dlouhém horizontu neudržitelné. Národní parlamenty zůstaly pro většinu evropských voličů jedinou zárukou demokracie v Evropě. Nadstavbové "evropské" náhražky neuspěly. Bruselská politika se nestala ničím jiným než úřednickou zvůlí často s nereálnými, přebytečnými a nedemokratickými ambicemi.

Vše nasvědčuje tomu, že EU je ve slepé uličce. Dokud se v Bruselu stavěly vzdušné zámky, kvetla EU jako louka z jara. S tím je ale konec. Evropská politika má ve stěžejních oblastech svého působení akutní problémy, a to zdaleka nejen ekonomické, které nedokáže při selhání politického systému rozhodování řešit. Vše tedy jen odkládá a dělá složitější.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.