Je to poměrně jednoduché. Přestaňme s rozmělňováním hlasů mezi několik velmi podobných kandidátů: Roithovou, Fischerovou, Dienstbiera, Schwarzenberga, Franze.

Volby nejsou ruská ruleta, volby nejsou poker, kde jen naslepo někoho volíme a pak čekáme, jak to dopadne. A už vůbec ne u většinových voleb, které se od poměrných do sněmovny odlišují tím, že tam pro zastoupení našeho názoru stačí překonat 5 %. V prezidentských volbách potřebujeme, aby měl „náš“ kandidát cca 20 % (ani to stačit nemusí) a dostal se do druhého kola, kde vyhraje.

Strategie je pragmatická: Z většiny průzkumů a z kombinace oblíbenosti politiků, preferencí stran, peněz na kampaň, podporu „kulturních front“ atp. je jasné, že do druhého kola může proniknout jen Dienstbier nebo Schwarzenberg. Nikdo jiný.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.