Pospíšil demoralizoval vládu, tak musel jít. Premiérovo zdůvodnění odvolání ministra spravedlnosti snad ani nestojí za komentář. Snad jen za připomenutí, že navýšení peněz žádají v čase přípravy rozpočtu všichni ministři. A tak nám spíš vychází, že Pospíšilovo odvolání je důsledkem postupující „demoralizace“ samotného premiéra.

Toho premiéra, který před několika týdny prohlásil, že v justici proti sobě bojují dva klany, které se bijí hlava nehlava. Aniž by tuto poplašnou zprávu čímkoliv doložil. Toho premiéra, který před několika dny pronesl neuvěřitelné věty o tom, že o složení vlády nebude rozhodovat „parta policejních podplukovníků a plukovníků.“

Svržení ministra spravedlnosti je tak jen pokračováním Nečasova úsilí zastrašit státní žalobce a policisty v jejich stupňující snaze dotáhnout do konce korupční případy. A když se vyšetřování příblížilo k člence vládní koalice, musel Pospíšil jít. Svým úsilím vyšetřit nejméně průhledný obchod Topolánkovy vlády tak „podplukovníci a plukovníci“ do složení současné vlády skutečně zasáhli.

Zbývá vám ještě 50 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se