Tato slova Petra Nečase vyvolala okamžité reakce na sociálních sítích a v internetových diskusích: "Důvodem tohoto mého kroku je manažerské nezvládnutí rezortu především v rozpočtové oblasti. Nemohu připustit, aby v situaci, kdy celá vláda škrtá, byl na vládu přinesen návrh na navýšení rozpočtu o 1 miliardu korun. Tento krok měl demoralizující účinek na celou vládu, nehledě na to, že do konce roku bude z ministerstva spravedlnosti směřovat ještě jedna žádost na navýšení rozpočtu."

Níže vybíráme některé z ohlasů na Twitteru a Facebooku k odvolání ministra Jiřího Pospíšila. Do diskuse se můžete zapojit také na profilu IHNED.cz na Facebooku ZDE.

"A znáte ten, jak Jiří Pospíšil dělal reformu justice?" napsal na Facebooku například redaktor Respektu Marek Švehla.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru