Od sněmovních voleb dnes uplynuly přesně dva roky a ve společnosti převládá pocit, že máme nejhorší vládu od listopadu 1989. Opravdu?

Projděme si situaci, ve které byly jednotlivé české vlády dva roky po volbách: ta Klausova byla v polovině funkčního období (1996) v rozkladu kvůli sponzorské aféře ODS. Zemanova smluvně opoziční vláda v polovině mandátu (2000) čelila masovým demonstracím kvůli rozparcelování moci mezi ČSSD a ODS. Špidlova vláda se v roce 2004 hroutila, sociální demokraté získali v krajských volbách jen osm procent hlasů. A Topolánkova stojedničková přeběhlická formace nevěděla dva roky od svého vzniku (2008) dne ani hodiny, kdy skončí, a žila v bezmocném očekávání oranžové tsunami, která pak skutečně zaplavila kraje.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se