Když se člověk dočte, že skupina Anonymous zveřejnila část telefonického rozhovoru mezi agenty FBI a Scotland Yardu, možná se ho zmocní jisté romantické vzrušení. Případně si řekne, že to tedy svět není v moc bezpečných rukou, pokud parta hackerů napíchne údajně nejmocnější a technicky nejlépe vybavenou bezpečnostní službu světa. A možná má dokonce chvíli i tendenci jim při vzpomínce na svá mladší léta fandit.

Když v Česku místní pobočka svůj útok zaměří na stránku ODS, je to spíš takový trochu středoškolský humor, který nic moc nestojí, zvlášť když to udělají v noci, takže si toho – nebýt zpráv v médiích – nevšimne už vůbec nikdo. (Ono by to ve dne nebylo tedy o moc lepší, protože weby politických stran skutečně nepatří k nejvyhledávanějším místům českého internetu.)

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se