Ano, tak málo stačilo a byli jste hrdinové. Okolostojící od vás sice o krok ustoupili a zírali si na boty (protože co kdyby to někdo slyšel?), ale tajný obdiv se k vám nesl éterem. Vyjádřili jste to, co si i oni mysleli, ale vyslovit to se neodvážili. Vaše hrdinská sláva neměla dlouhého trvání – vydržela nanejvýš do příjezdu tramvaje – ale zato jste si jí mohli užívat třeba několikrát denně, na tramvajových zastávkách, ve frontách na potraviny, kdykoli si bylo nač stěžovat.

Pak udeřila "sametovka" a česká kotlinka o své hrdiny přišla. Zbyli jí jen ti historičtí – a i o jejich zásluhách drzouni čím dál víc pochybovali.

Hrdinové z lidu zanikli. Vesele nadávají dál, jen už je nikdo neposlouchá. Kdo by poslouchal cizí nadávky, když si dnes může beze strachu zanadávat sám? A to i elektronicky...

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.