Jsou to samozřejmě malé domů. Lepší důkaz, že hazard měl být dávno řádně zdaněn, místo toho, aby firmy mohly peníze posílat na "veřejně prospěšné účely", neexistuje.

Proč stát nedovolí lidem a firmám určovat, kam mají jejich daně jít, je vcelku jasné. Některá odvětví veřejné správy by se topila v nepotřebných miliardách, jiná by mohla zavřít krám. Stát občanům oprávněně nedůvěřuje.

Jediným, kdo má výjimku, jsou hazardní firmy. Těm stát z nějakých důvodů přiznal vyšší míru racionality a odpovědnosti. Místo daní odvádějí peníze na veřejně prospěšné účely, přičemž výklad pojmu veřejné prospěšnosti, gumového jako medvídek Haribo, je zcela na nich.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se