Zavádění příplatkové nadstandardní péče v nemocnicích vyvolává odlišné názory. U čtenářů IHNED.cz převládá souhlas s postojem Ondřeje Dostála, právníka z Platformy zdravotních pojištěnců, který tvrdí, že zdravotnická zařízení vybudovaná z daní všech občanů by měla všem poskytovat rovnocenné služby.

Uživatel s nickem Likelce píše, že systém nadstandadů vůbec nemůže fungovat: "Je to nepřirozené. Vnese to daleko více závisti mezi lidi a větší nespokojenost se zdravotnictvím. Německo je toho zářným příkladem. Současně zakazovat někomu, aby si mohl dobrovolně a legálně připlatit za lepší péči, je také nesmysl."

Řešení vidí ve striktním rozdělení lékařské péče na státní a soukromý sektor. Státní sektor by byl bez příplatků, míra úrovně zdravotní péče by byla definována státem. V soukromém sektoru by pak míra úrovně zdravotní péče byla definována trhem.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se