Zaplatíte a dostanete se přednostně na řadu, můžete ke "svému" lékaři přijít o víkendu, máte jistotu, že v nemocnici najdete místo k zaparkování přímo před oddělením.

Klinická studie, která by prokázala, že stres z nekonečného posedávání v čekárnách nebo přecpaného nemocničního pokoje komplikuje léčbu, zatím neexistuje, tak o nic nejde, řeklo by se.

 

Jenže problém je jinde. Zakoupená nadstandardní karta je ve skutečnosti vstupenkou do "vyšších pater" nemocnice. Kdo zaplatí, má jistotu, nebo alespoň větší šanci, že ho nebude operovat lékař, na kterého zrovna vyjde služba, ale kapacita v oboru. Že mu budou lékaři věnovat větší pozornost než neplatící pacientské "kusovce". Zaplacením se stává protekčním pacientem - kulichem.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se