Na druhou stranu si za to Leoš Heger může trochu sám. Jeho reforma je symbolem všeho, co je na této vládě špatně. Kombinaci dobrý záměr - mizerné provedení - prezentační propadák, která představuje trojjedinou konstantu aktivit vládních reformníků, sotvakde uvidíme v tak krystalické podobě.

Kdyby při sledování kroků této vlády nebyl rozum už dávno v trapu, zůstal by nad některými Hegerovými kroky v údivu stát. Proč třeba ministr opakuje chybu Tomáše Julínka a začíná reformu zvýšením poplatků za den v nemocnici? Proč je zvýšení poplatků ze 60 na 100 korun plošné a o jejich zmírnění se chce Heger bavit až dodatečně? A proč zároveň není ve sněmovně novela zákona o hmotné nouzi, která by zabránila tomu, aby třeba důchodce, který se znenadání ocitne na delší čas v nemocnici, neměl kvůli poplatkům na nájem?

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se