Občas cítím, že vládne zvláštní představa, že elita tohoto národa by měla jít do politiky. Od politiků čekáme léčbu všehomíra a mají zastávat a reprezentovat to nejlepší, co jako národ máme. Nebo máme pocit, že politika odráží charakter národa. A proč ne umění, věda, naše města, naši myslitelé, to, jak se chováme jeden k druhým, jací jsme na turisty nebo jakákoli jiná dimenze, kterou národ disponuje?

To, že se za politiky musíme často stydět, není žádným tajemstvím. Výroky našeho prezidenta, kterého jsme si jako národ zvolili asi s nadějí, že aspoň občas budou moudré, jsou toho smutným poukazem. Nebo trapný projev našeho premiéra v angličtině, který byl jak co do formy, tak zejména do obsahu na úrovni druhého stupně základní školy, byly také momentem, kdy měl člověk hanbou chuť zavrtat se do kanálu. Tusk si ze své angličtiny, mimochodem mnohem lepší než Sobotkovy, aspoň umí udělat legraci (I will Polish my English) a je vidět, že se v ní alespoň trochu dokáže orientovat, zná výslovnost nejzákladnějších slov, když už je angličtina tou linguou francou, kterou mluví celý západní svět.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.