Evropská energetická krize nabídla uhelnému průmyslu záminku vytáhnout představu, že se bez tohoto paliva neobejdeme, rozhodně prý ne v roce 2033, což je oficiální cíl vlády pro konec uhlí. Debatu přiživily nedávno zveřejněné scénáře provozovatele elektroenergetické přenosové soustavy ČEPS, ukazující, že kvůli odstavování uhelných elektráren nastane nedostatek zdrojů. Aktuální česká elektroenergetika opravdu stojí zejména na uhelných a jaderných elektrárnách. To není žádný objev ani spor. ČEPS pouze poukázal na to, co by se stalo, pokud bychom zdroje jen odstavovali a nenahrazovali.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









