Současný zdravotnický systém je neudržitelný. Jak přiznal i ministr financí Zbyněk Stanjura, je nutné změnit systém pojistného a finančně odměňovat ty, kteří o své zdraví pečují. Podle jeho návrhu by měl být zvýhodněn ten, kdo chodí na preventivní prohlídky. Jde o dobrý krok, nicméně nikoliv samospásný.
Jen řádově do pěti procent pacientů se lékaře ptá na příčinu onemocnění. Zbytek akceptuje vyšetření, procedury a tabletky bez významnějšího hodnocení sebe sama. Systém utvrzuje občana, že je o jeho tělo postaráno, rovnou péči zaručuje ústava a strany se v předvolebních příslibech předhánějí ve štědrosti.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









