Současný zdravotnický systém je neudržitelný. Jak přiznal i ministr financí Zbyněk Stanjura, je nutné změnit systém pojistného a finančně odměňovat ty, kteří o své zdraví pečují. Podle jeho návrhu by měl být zvýhodněn ten, kdo chodí na preventivní prohlídky. Jde o dobrý krok, nicméně nikoliv samospásný.

Jen řádově do pěti procent pacientů se lékaře ptá na příčinu onemocnění. Zbytek akceptuje vyšetření, procedury a tabletky bez významnějšího hodnocení sebe sama. Systém utvrzuje občana, že je o jeho tělo postaráno, rovnou péči zaručuje ústava a strany se v předvolebních příslibech předhánějí ve štědrosti.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se