Televize Prima hledala ve středu večer v televizní debatě prezidenta, ale samozřejmě žádného nenašla. To by bylo naivní očekávání. Hledala spíše sledovanost, což je pořádku, je to komerční televize a zkrátka nešlo o prezidentskou debatu v pravém slova smyslu, ale o politickou reality show. Z tohoto pohledu šlo nejvíc o gesta, nálady a ceny za nejlepší herecký výkon v hlavní nebo alespoň vedlejší roli.

Největší showman navíc zase nedorazil. Andrej Babiš podle očekávání chyběl, stejně jako v debatě České televize o tři dny dřív. Je to dobře, určitě pro nás, kteří se děsí jeho populismu a nízkého politického stylu. Protože Babiš znovu ukázal, že nemá odvahu ke konfrontaci. A zrovna pro jeho potenciální voliče je to nikoliv nevýznamný signál, jelikož právě oni vzývají silné výrazné vůdce a Babiš tak před první kolem prezidentské volby opravdu nepůsobí.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.