U penzijního spoření v poslední době hodně ve společnosti rezonuje téma jeho výhodnosti a vyjadřují se k němu i ti, kteří mu v minulosti, když se dařilo, žádnou pozornost většinou nevěnovali. Aktuální celosvětově špatná ekonomická situace je tak pro ně příležitostí, jak u veřejnosti snadno „získat body“.

Spoření na penzi – dnes ve skutečnosti investování – je těsně spjaté s nejen domácí ekonomikou, a tak je v těchto dnech velmi snadným cílem. Situace související s vysokou inflaci, postcovidovovu i energetickou krizí a válkou na Ukrajině se na trzích, a tedy i v penzijku, negativně odráží. Momentální situace ale není důvod penzijko zatracovat. Stačí si udělat velmi rychlou rešerši (nebo se podívat na jeden jediný graf na webu Asociace penzijních společností) a rychle zjistíte, že nové penzijní spoření, které je tu s námi už téměř deset let, vydělalo účastníkům každoročně v průměru 6,4 %. A to v dynamických fondech, tedy v těch, které naše Asociace pro dlouhodobé spoření většinou doporučuje. Nad rámec tohoto zhodnocení pak samozřejmě stojí další výhody: státní příspěvky, zisky z daňových odpočtů a případné příspěvky zaměstnavatele.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.