V diskusní aréně se množí útoky na relativně volný trh s energiemi, které říkají: energetika nyní neúměrně vydělává na obyčejných lidech – stát ji musí zkrotit a tím dosáhneme nízké ceny. Jako příklad mohou sloužit texty Jaroslava Míla nebo Vladimíra Dlouhého.

Pokud pominu fakt, že je energetika opět ztotožněna s pouhou výrobou elektřiny (autoři často píší o elektřině, byť jsou náklady na ní průměrně jen třetinou nákladů na ostatní média v domácnostech), musím konstatovat, že by navržené způsoby vedly namísto ke snížení ceny elektřiny k jejímu navýšení. Energie dnes není drahá z důvodu vysokých marží, ale z důvodů nezávislých na energetice či způsobu obchodování.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se