V diskusní aréně se množí útoky na relativně volný trh s energiemi, které říkají: energetika nyní neúměrně vydělává na obyčejných lidech – stát ji musí zkrotit a tím dosáhneme nízké ceny. Jako příklad mohou sloužit texty Jaroslava Míla nebo Vladimíra Dlouhého.
Pokud pominu fakt, že je energetika opět ztotožněna s pouhou výrobou elektřiny (autoři často píší o elektřině, byť jsou náklady na ní průměrně jen třetinou nákladů na ostatní média v domácnostech), musím konstatovat, že by navržené způsoby vedly namísto ke snížení ceny elektřiny k jejímu navýšení. Energie dnes není drahá z důvodu vysokých marží, ale z důvodů nezávislých na energetice či způsobu obchodování.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








