Nebát se a nekrást je legendární věta spojovaná s prezidentem Tomášem Garriguem Masarykem. Někteří historici tvrdí, že ji v této podobě nikdy neřekl, že vznikla na základě jeho projevu z roku 1913 a že mu ji postupně připsali prvorepublikoví publicisté a obdivovatelé.

Ať už to bylo jakkoli, heslo Nebát se a nekrást je pro nás spojeno s úřadem prezidenta stejně jako Pravda vítězí. Bohužel z něj v současnosti už nic nezbylo, protože stejně jako důstojnost úřadu bylo degradováno působením Miloše Zemana a jeho party.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se